Resultat Totalt - Officiell |
Tävling | Uggledoppet 1-2 juni 2019 | Utskriftsdatum | 02 juni 2019 | |||
Tävlingsort | Perstorp | Utskriftstid | 16:22 | |||
Arrangör | ||||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 01 juni 2019 |
Gren 1, 400m Medley Fli öppen, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Felicia Zander | 2004 | Ängelholms Simsällskap | 1:23.57 | 3:02.37 | 4:53.69 | 6:15.42 | |||
2 | Lovisa Sjöholm | 2006 | Klippans Simsällskap | 1:25.94 | 3:15.43 | 4:57.24 | 6:25.35 | |||
3 | Ebba Johansson | 2004 | Klippans Simsällskap | 1:36.02 | 3:20.53 | 5:13.73 | 6:36.29 | |||
4 | Klara Harrysson | 2004 | Ängelholms Simsällskap | 1:30.20 | 3:16.01 | 5:02.69 | 6:37.02 | |||
5 | Tyra Hjorth | 2005 | Klippans Simsällskap | 1:26.50 | 2:28.16 | 5:19.20 | 6:54.19 | |||
6 | Telma Birgersson | 2005 | Klippans Simsällskap | 1:40.90 | 3:33.41 | 5:34.49 | 7:09.06 | |||
Gren 2, 400m Medley Po öppen, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Jacob Olsson | 2006 | Kristianstads SLS | 1:19.35 | 2:49.09 | 4:20.66 | 5:37.10 | |||
2 | Jacob Glans | 2006 | Kristianstads SLS | 1:15.06 | 2:48.99 | 4:37.38 | 5:55.95 | |||
3 | Malte Ljunggren | 2006 | Kristianstads SLS | 1:29.00 | 3:06.97 | 4:45.80 | 6:02.73 | |||
4 | Anton Persson | 2006 | Kappsimningsklubben Karpen | 1:19.74 | 3:00.97 | 4:46.49 | 6:08.86 | |||
5 | Sebastian Ljungdahl | 2004 | Ängelholms Simsällskap | 1:23.65 | 3:12.59 | 4:58.31 | 6:32.65 | |||
6 | Victor Sandrup | 2007 | Höganäs Simsällskap | 1:37.87 | 3:18.26 | 5:12.02 | 6:40.11 | |||
7 | Ozzy Melin | 2006 | Kristianstads SLS | 1:43.08 | 3:28.54 | 5:36.91 | 7:05.31 | |||
- | Viljamas Aniulis | 2007 | Klippans Simsällskap | DNF | ||||||
Gren 3, 50m Fjärilsim Fli 10åoy, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Ella Thim | 2009 | Kristianstads SLS | 52.62 | ||||||
2 | Billie Åstrand | 2009 | Klippans Simsällskap | 56.56 | ||||||
- | Erica Camper | 2009 | Klippans Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 5, 50m Fjärilsim Fli 11år, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Ruth Ramdsen | 2008 | Ängelholms Simsällskap | 43.85 | ||||||
2 | Tilda Widerfors | 2008 | Kristianstads SLS | 44.00 | ||||||
3 | Sofie Persson | 2008 | Kristianstads SLS | 53.90 | ||||||
- | Giada Riva | 2008 | Kristianstads SLS | DSQ | ||||||
- | Nicole Persson | 2008 | Kristianstads SLS | DSQ | ||||||
Gren 7, 200m Ryggsim Fli öppen, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Emma Widerfors | 2005 | Kristianstads SLS | 40.10 | 1:23.47 | 2:08.57 | 2:51.26 | |||
2 | Leah Ljungerud | 2006 | Ängelholms Simsällskap | 39.19 | 1:22.60 | 2:08.49 | 2:51.28 | |||
3 | Elsa Kanth | 2004 | Ängelholms Simsällskap | 41.06 | 1:25.74 | 2:12.54 | 2:57.00 | |||
4 | Tyra Hjorth | 2005 | Klippans Simsällskap | 41.42 | 1:27.22 | 2:14.94 | 2:57.65 | |||
5 | Lovisa Rohlin | 2004 | S71 | 42.32 | 1:28.04 | 2:15.73 | 3:00.27 | |||
6 | Lovisa Sjöholm | 2006 | Klippans Simsällskap | 42.50 | 1:30.61 | 2:17.93 | 3:03.77 | |||
7 | Gabriella Mattsson | 2004 | Höganäs Simsällskap | 44.73 | 1:31.54 | 2:21.27 | 3:06.46 | |||
8 | Felicia Zander | 2004 | Ängelholms Simsällskap | 43.66 | 1:30.34 | 2:20.29 | 3:08.36 | |||
9 | Vera Harrysson | 2007 | Ängelholms Simsällskap | 42.39 | 1:31.12 | 2:22.96 | 3:12.32 | |||
10 | Katja Hedin | 2006 | Klippans Simsällskap | 43.79 | 1:34.26 | 2:25.45 | 3:13.58 | |||
11 | Rebecca Wendel | 2007 | Kristianstads SLS | 1:02.04 | 2:10.76 | 3:22.56 | 4:26.78 | |||
12 | Billie Åstrand | 2009 | Klippans Simsällskap | 1:05.96 | 2:18.68 | 3:32.43 | 4:38.42 | |||
- | Erica Camper | 2009 | Klippans Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 8, 200m Ryggsim Po öppen, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Jacob Glans | 2006 | Kristianstads SLS | 37.90 | 1:18.49 | 2:01.38 | 2:41.39 | |||
2 | Melvin Carlsson | 2005 | Kristianstads SLS | 36.36 | 1:18.99 | 2:04.43 | 2:50.04 | |||
3 | Emil Flodmark | 2006 | Ängelholms Simsällskap | 38.68 | 1:24.81 | 2:11.80 | 2:55.80 | |||
4 | Marco Lindström | 2004 | Höganäs Simsällskap | 40.97 | 1:26.62 | 2:12.56 | 2:57.57 | |||
5 | Anton Persson | 2006 | Kappsimningsklubben Karpen | 40.73 | 1:26.91 | 2:14.62 | 3:00.98 | |||
6 | Ludwig Bengtsson | 2004 | Klippans Simsällskap | 40.50 | 42.48 | 3:06.81 | 3:06.81 | |||
7 | Victor Sandrup | 2007 | Höganäs Simsällskap | 44.15 | 1:31.67 | 2:20.90 | 3:07.29 | |||
8 | Jonathan Gustafsson | 2006 | Ängelholms Simsällskap | 45.14 | 1:35.55 | 2:26.48 | 3:13.05 | |||
9 | Ozzy Melin | 2006 | Kristianstads SLS | 43.02 | 1:35.58 | 2:28.17 | 3:16.95 | |||
10 | Timotheos Ötvös | 2007 | Klippans Simsällskap | 48.19 | 1:45.19 | 2:41.48 | 3:35.69 | |||
11 | Arvid Olsson | 2005 | Klippans Simsällskap | 48.11 | 1:45.69 | 2:43.82 | 3:36.95 | |||
Gren 9, 50m Fjärilsim Fli 12-13år, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Lovisa Sjöholm | 2006 | Klippans Simsällskap | 33.38 | ||||||
2 | Leah Ljungerud | 2006 | Ängelholms Simsällskap | 34.88 | ||||||
3 | Vicky Luc | 2007 | Kristianstads SLS | 36.82 | ||||||
4 | Sofia Svensson | 2007 | Kristianstads SLS | 38.69 | ||||||
5 | Vera Harrysson | 2007 | Ängelholms Simsällskap | 38.76 | ||||||
6 | Kajsa Rasmusson | 2006 | Höganäs Simsällskap | 39.69 | ||||||
7 | Anna Böcker | 2007 | Ängelholms Simsällskap | 40.19 | ||||||
8 | Thea Klemedsson | 2006 | Klippans Simsällskap | 44.53 | ||||||
9 | Katja Hedin | 2006 | Klippans Simsällskap | 44.87 | ||||||
10 | Elin Adler | 2006 | Kristianstads SLS | 45.96 | ||||||
11 | Olivia Lundby | 2007 | Höganäs Simsällskap | 47.67 | ||||||
12 | Julia Andersson | 2007 | Kappsimningsklubben Karpen | 55.65 | ||||||
- | Novalie Gulin | 2006 | Kristianstads SLS | DNS | ||||||
- | Rebecca Wendel | 2007 | Kristianstads SLS | DNS | ||||||
Gren 10, 50m Fjärilsim Po 12-13år, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Jacob Olsson | 2006 | Kristianstads SLS | 31.93 | ||||||
2 | Jacob Glans | 2006 | Kristianstads SLS | 32.23 | ||||||
3 | Emil Flodmark | 2006 | Ängelholms Simsällskap | 33.75 | ||||||
4 | Anton Persson | 2006 | Kappsimningsklubben Karpen | 34.27 | ||||||
5 | Malte Ljunggren | 2006 | Kristianstads SLS | 37.19 | ||||||
6 | Albin Windahl | 2006 | Klippans Simsällskap | 38.29 | ||||||
7 | Victor Sandrup | 2007 | Höganäs Simsällskap | 39.64 | ||||||
8 | Ville Andersson | 2007 | Höganäs Simsällskap | 40.24 | ||||||
9 | Jonathan Gustafsson | 2006 | Ängelholms Simsällskap | 41.41 | ||||||
10 | Elias Ljung | 2007 | Höganäs Simsällskap | 43.94 | ||||||
11 | Martin Johansson | 2006 | Kristianstads SLS | 44.62 | ||||||
12 | Bam Thorsson | 2007 | Kristianstads SLS | 45.73 | ||||||
13 | Joel Eidenhag | 2007 | Ängelholms Simsällskap | 47.40 | ||||||
14 | Erik Björk | 2007 | Kappsimningsklubben Karpen | 47.54 | ||||||
15 | August Holst Gerløv | 2006 | Höganäs Simsällskap | 47.67 | ||||||
16 | Viljamas Aniulis | 2007 | Klippans Simsällskap | 48.94 | ||||||
17 | Timotheos Ötvös | 2007 | Klippans Simsällskap | 58.59 | ||||||
- | Gabriel Ekelund | 2006 | Kristianstads SLS | DNS | ||||||
- | Thage Bergström | 2007 | Kristianstads SLS | DNS | ||||||
- | Lowe Hiljeborn | 2007 | Ängelholms Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 11, 100m Fjärilsim Fli 14 åoä, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Elsa Kanth | 2004 | Ängelholms Simsällskap | 35.54 | 1:19.82 | |||||
2 | Tyra Hjorth | 2005 | Klippans Simsällskap | 37.19 | 1:21.32 | |||||
3 | Olivia Smith | 2005 | Höganäs Simsällskap | 37.81 | 1:21.45 | |||||
4 | Felicia Zander | 2004 | Ängelholms Simsällskap | 37.39 | 1:22.32 | |||||
5 | Ellie Petersson | 2005 | Kristianstads SLS | 38.90 | 1:22.64 | |||||
6 | Elly Petersson | 2005 | Kristianstads SLS | 37.46 | 1:22.97 | |||||
7 | Ida Holst Gerløv | 2004 | Höganäs Simsällskap | 36.78 | 1:23.70 | |||||
8 | Emma Widerfors | 2005 | Kristianstads SLS | 37.29 | 1:23.93 | |||||
9 | Klara Harrysson | 2004 | Ängelholms Simsällskap | 38.95 | 1:27.88 | |||||
10 | Filippa Molin | 2005 | Kristianstads SLS | 40.74 | 1:30.43 | |||||
11 | Ebba Johansson | 2004 | Klippans Simsällskap | 41.94 | 1:33.35 | |||||
12 | Lovisa Rohlin | 2004 | S71 | 41.88 | 1:35.99 | |||||
13 | Telma Birgersson | 2005 | Klippans Simsällskap | 43.10 | 1:41.49 | |||||
Gren 12, 100m Fjärilsim Po 14 åoä, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Theo Andersson | 2004 | Höganäs Simsällskap | 32.04 | 1:16.82 | |||||
2 | Sebastian Ljungdahl | 2004 | Ängelholms Simsällskap | 35.83 | 1:21.18 | |||||
3 | Melvin Carlsson | 2005 | Kristianstads SLS | 37.48 | 1:21.98 | |||||
4 | Marco Lindström | 2004 | Höganäs Simsällskap | 38.63 | 1:28.26 | |||||
5 | Patrik Eidenhag | 2005 | Ängelholms Simsällskap | 44.46 | 1:41.26 | |||||
Gren 13, 4X100m Frisim Fli 13 åoy, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | Tid | Status | |||
1 | Ksls Damer | 2006 | Kristianstads SLS | 6:01.88 | ||||||
Rebecca Wendel | 2007 | 48.45 | 2:21.08 | 2:21.08 | ||||||
Sofia Svensson | 2007 | 43.34 | 1:26.65 | 3:47.73 | ||||||
Nicole Persson | 2008 | 50.38 | 1:27.64 | 5:15.37 | ||||||
Tilda Widerfors | 2008 | 46.51 | 46.51 | 6:01.88 | ||||||
Gren 14, 4X100m Frisim Po 13 åoy, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | Tid | Status | |||
1 | Höganäs Badkrukor | 2006 | Höganäs Simsällskap | 5:40.09 | ||||||
Ville Andersson | 2007 | 40.24 | 1:26.45 | 1:26.45 | ||||||
Elias Ljung | 2007 | 40.85 | 1:27.19 | 2:53.64 | ||||||
Victor Sandrup | 2007 | 36.96 | 1:18.51 | 4:12.15 | ||||||
August Holst Gerløv | 2006 | 40.61 | 1:27.94 | 5:40.09 | ||||||
Gren 15, 200m Frisim Fli öppen, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Felicia Zander | 2004 | Ängelholms Simsällskap | 33.47 | 1:11.14 | 1:50.47 | 2:28.60 | |||
2 | Elly Petersson | 2005 | Kristianstads SLS | 35.08 | 1:13.14 | 1:52.50 | 2:29.88 | |||
3 | Elsa Kanth | 2004 | Ängelholms Simsällskap | 34.37 | 1:12.87 | 1:51.95 | 2:30.04 | |||
4 | Alice Tufvesson | 2003 | Höganäs Simsällskap | 33.72 | 1:11.89 | 1:51.86 | 2:32.47 | |||
5 | Emma Widerfors | 2005 | Kristianstads SLS | 34.93 | 1:13.67 | 1:54.44 | 2:34.26 | |||
6 | Rebecka Ungureanu | 2004 | S71 | 34.80 | 1:13.54 | 1:55.19 | 2:34.29 | |||
7 | Ida Holst Gerløv | 2004 | Höganäs Simsällskap | 35.27 | 1:14.44 | 1:54.83 | 2:35.04 | |||
8 | Ebba Johansson | 2004 | Klippans Simsällskap | 35.23 | 1:15.22 | 1:56.49 | 2:35.79 | |||
9 | Julia Andersson | 2003 | Höganäs Simsällskap | 34.18 | 1:13.12 | 1:54.95 | 2:36.61 | |||
10 | Thea Klemedsson | 2006 | Klippans Simsällskap | 35.82 | 1:16.76 | 1:59.55 | 2:38.48 | |||
11 | Tyra Hjorth | 2005 | Klippans Simsällskap | 35.83 | 1:18.06 | 1:59.66 | 2:39.61 | |||
12 | Filippa Molin | 2005 | Kristianstads SLS | 37.17 | 1:17.62 | 1:58.95 | 2:39.62 | |||
13 | Ana Corluka | 2006 | Kristianstads SLS | 35.24 | 1:15.98 | 1:59.58 | 2:42.71 | |||
14 | Lovisa Sjöholm | 2006 | Klippans Simsällskap | 35.19 | 1:17.81 | 2:02.01 | 2:43.81 | |||
15 | Gabriella Mattsson | 2004 | Höganäs Simsällskap | 38.71 | 1:21.93 | 2:06.46 | 2:46.82 | |||
16 | Ellie Petersson | 2005 | Kristianstads SLS | 39.42 | 1:22.86 | 2:09.04 | 2:50.11 | |||
17 | Kajsa Rasmusson | 2006 | Höganäs Simsällskap | 37.02 | 1:20.53 | 2:06.85 | 2:50.62 | |||
18 | Klara Harrysson | 2004 | Ängelholms Simsällskap | 37.05 | 1:22.99 | 2:09.69 | 2:51.65 | |||
19 | Telma Birgersson | 2005 | Klippans Simsällskap | 37.60 | 1:22.67 | 2:10.60 | 2:51.82 | |||
20 | Katja Hedin | 2006 | Klippans Simsällskap | 38.46 | 1:22.91 | 2:09.22 | 2:54.22 | |||
21 | Johanna Gustafsson | 2005 | Kristianstads SLS | 38.66 | 1:23.30 | 2:10.14 | 2:56.21 | |||
22 | Lovisa Rohlin | 2004 | S71 | 38.56 | 1:23.54 | 2:10.87 | 2:56.64 | |||
23 | Elin Adler | 2006 | Kristianstads SLS | 39.83 | 1:27.58 | 2:18.85 | 3:06.70 | |||
24 | Sofia Svensson | 2007 | Kristianstads SLS | 40.03 | 1:29.60 | 2:22.62 | 3:15.23 | |||
25 | Gabriella Ljungdahl | 2008 | Ängelholms Simsällskap | 41.66 | 1:33.33 | 2:27.75 | 3:17.12 | |||
26 | Anna Böcker | 2007 | Ängelholms Simsällskap | 40.40 | 1:32.71 | 2:28.36 | 3:21.12 | |||
27 | Ellen Andersson Hjälte | 2006 | Höganäs Simsällskap | 49.33 | 1:50.89 | 2:54.22 | 3:47.44 | |||
28 | Medina Mineur | 2007 | Höganäs Simsällskap | 50.22 | 1:49.16 | 2:51.90 | 3:51.87 | |||
29 | Billie Åstrand | 2009 | Klippans Simsällskap | 50.39 | 1:50.75 | 2:53.37 | 3:53.40 | |||
30 | Rebecca Wendel | 2007 | Kristianstads SLS | 51.58 | 1:53.48 | 2:56.15 | 3:54.29 | |||
31 | Erica Camper | 2009 | Klippans Simsällskap | 1:00.12 | 2:12.30 | 3:29.12 | 4:35.73 | |||
Gren 16, 200m Frisim Po öppen, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Viggo Winberg | 2002 | Höganäs Simsällskap | 30.14 | 1:05.11 | 1:43.19 | 2:22.98 | |||
2 | Jacob Glans | 2006 | Kristianstads SLS | 32.23 | 1:09.04 | 1:47.48 | 2:24.53 | |||
3 | Malte Ljunggren | 2006 | Kristianstads SLS | 34.42 | 1:12.27 | 1:50.81 | 2:26.25 | |||
4 | Love Andersson | 2004 | Höganäs Simsällskap | 31.21 | 1:08.05 | 1:48.05 | 2:27.07 | |||
5 | Theo Andersson | 2004 | Höganäs Simsällskap | 32.22 | 1:09.51 | 1:49.16 | 2:28.51 | |||
6 | Anton Persson | 2006 | Kappsimningsklubben Karpen | 32.92 | 1:11.06 | 1:51.70 | 2:29.49 | |||
7 | Alexander Ljungdahl | 2006 | Ängelholms Simsällskap | 33.11 | 1:11.19 | 1:51.29 | 2:29.82 | |||
8 | Emil Flodmark | 2006 | Ängelholms Simsällskap | 33.12 | 1:11.80 | 1:52.02 | 2:30.08 | |||
9 | Marco Lindström | 2004 | Höganäs Simsällskap | 33.82 | 1:12.84 | 1:55.04 | 2:36.59 | |||
10 | Eimantas Erlandsson | 2003 | Höganäs Simsällskap | 34.33 | 1:12.52 | 1:55.01 | 2:36.64 | |||
11 | Elias Berg | 2005 | Ängelholms Simsällskap | 35.48 | 1:16.37 | 1:58.60 | 2:39.13 | |||
12 | Ludwig Bengtsson | 2004 | Klippans Simsällskap | 33.56 | 1:14.10 | 1:58.03 | 2:39.65 | |||
13 | Erik Björk | 2007 | Kappsimningsklubben Karpen | 38.49 | 1:21.79 | 2:04.06 | 2:43.42 | |||
14 | Jonathan Gustafsson | 2006 | Ängelholms Simsällskap | 36.66 | 1:19.39 | 2:03.74 | 2:45.50 | |||
15 | Sebastian Ljungdahl | 2004 | Ängelholms Simsällskap | 34.24 | 1:17.85 | 2:03.51 | 2:46.96 | |||
16 | Victor Sandrup | 2007 | Höganäs Simsällskap | 38.19 | 1:21.40 | 2:05.61 | 2:49.41 | |||
17 | Viljamas Aniulis | 2007 | Klippans Simsällskap | 39.88 | 1:25.94 | 2:15.17 | 2:56.75 | |||
18 | Ozzy Melin | 2006 | Kristianstads SLS | 40.64 | 1:26.20 | 2:15.69 | 2:57.78 | |||
19 | Timotheos Ötvös | 2007 | Klippans Simsällskap | 39.08 | 1:26.37 | 2:16.55 | 3:04.35 | |||
20 | Martin Johansson | 2006 | Kristianstads SLS | 43.24 | 1:35.09 | 2:27.45 | 3:16.70 | |||
21 | Arvid Olsson | 2005 | Klippans Simsällskap | 42.13 | 1:33.77 | 2:28.68 | 3:19.09 | |||
22 | Algot Wassenius | 2006 | Klippans Simsällskap | 44.40 | 1:38.03 | 2:33.56 | 3:25.96 | |||
23 | Joel Eidenhag | 2007 | Ängelholms Simsällskap | 46.72 | 1:42.61 | 2:40.19 | 3:34.36 | |||
24 | Gabriel Andersen | 2007 | Kappsimningsklubben Karpen | 45.78 | 1:40.61 | 2:39.64 | 3:35.54 | |||
25 | Alfred Hansen | 2006 | Kappsimningsklubben Karpen | 48.68 | 1:48.06 | 2:51.73 | 3:55.46 | |||
Gren 17, 50m Ryggsim Fli 10 åoy, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Elin Kugg | 2010 | Ängelholms Simsällskap | 43.66 | ||||||
2 | Ella Thim | 2009 | Kristianstads SLS | 48.07 | ||||||
3 | Thyra Hopp | 2010 | Kristianstads SLS | 52.23 | ||||||
4 | Maximilia Vuokivi | 2011 | Klippans Simsällskap | 1:10.03 | ||||||
5 | Nemie Löfberg | 2010 | Kappsimningsklubben Karpen | 1:11.10 | ||||||
6 | Ebba Nilsson | 2011 | Klippans Simsällskap | 1:12.36 | ||||||
- | Jasmine Villarroel | 2010 | Kappsimningsklubben Karpen | DNS | ||||||
- | Millie Hultberg | 2010 | Kappsimningsklubben Karpen | DNS | ||||||
- | Olivia Slowik | 2010 | Kappsimningsklubben Karpen | DNS | ||||||
- | Stella Kax | 2009 | Kappsimningsklubben Karpen | DSQ | ||||||
Gren 18, 50m Ryggsim Po 10 åoy, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
- | Fionn Nilsson | 2010 | Kappsimningsklubben Karpen | DSQ | ||||||
- | Jakob Bondesson | 2009 | Kristianstads SLS | DSQ | ||||||
Gren 19, 50m Ryggsim Fli 11 år, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Tilda Widerfors | 2008 | Kristianstads SLS | 43.97 | ||||||
2 | Gabriella Ljungdahl | 2008 | Ängelholms Simsällskap | 46.34 | ||||||
3 | Ruth Ramdsen | 2008 | Ängelholms Simsällskap | 46.57 | ||||||
4 | Nicole Persson | 2008 | Kristianstads SLS | 49.17 | ||||||
5 | Sofie Persson | 2008 | Kristianstads SLS | 49.48 | ||||||
6 | Giada Riva | 2008 | Kristianstads SLS | 49.51 | ||||||
7 | Saga Johansson | 2008 | Ängelholms Simsällskap | 53.84 | ||||||
8 | Ellie Nilsson | 2008 | Klippans Simsällskap | 1:02.59 | ||||||
9 | Julia Håkenrund | 2008 | Klippans Simsällskap | 1:06.77 | ||||||
Gren 21, 200m Bröstsim Fli öppen, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Lovisa Sjöholm | 2006 | Klippans Simsällskap | 42.66 | 1:31.35 | 2:20.92 | 3:07.47 | |||
2 | Julia Andersson | 2003 | Höganäs Simsällskap | 42.59 | 1:31.76 | 2:23.76 | 3:15.48 | |||
3 | Klara Harrysson | 2004 | Ängelholms Simsällskap | 45.18 | 1:37.02 | 2:31.39 | 3:23.25 | |||
4 | Leah Ljungerud | 2006 | Ängelholms Simsällskap | 44.25 | 1:36.34 | 2:30.86 | 3:24.46 | |||
5 | Ana Corluka | 2006 | Kristianstads SLS | 46.36 | 1:40.17 | 2:34.89 | 3:28.93 | |||
6 | Ebba Johansson | 2004 | Klippans Simsällskap | 48.63 | 1:43.14 | 2:38.79 | 3:32.52 | |||
7 | Rebecka Ungureanu | 2004 | S71 | 46.86 | 1:41.25 | 2:39.32 | 3:34.91 | |||
8 | Vera Harrysson | 2007 | Ängelholms Simsällskap | 48.02 | 1:43.39 | 2:41.14 | 3:35.22 | |||
9 | Thea Klemedsson | 2006 | Klippans Simsällskap | 51.38 | 1:49.10 | 2:45.94 | 3:41.02 | |||
10 | Olivia Lundby | 2007 | Höganäs Simsällskap | 49.60 | 1:46.45 | 2:47.28 | 3:45.41 | |||
11 | Gabriella Ljungdahl | 2008 | Ängelholms Simsällskap | 51.92 | 1:51.12 | 2:52.78 | 3:47.26 | |||
12 | Medina Mineur | 2007 | Höganäs Simsällskap | 57.00 | 2:00.57 | 3:07.40 | 4:10.24 | |||
13 | Ellie Nilsson | 2008 | Klippans Simsällskap | 1:00.21 | 2:09.93 | 3:20.67 | 4:26.52 | |||
14 | Billie Åstrand | 2009 | Klippans Simsällskap | 1:06.06 | 2:18.83 | 3:32.13 | 4:44.46 | |||
15 | Erica Camper | 2009 | Klippans Simsällskap | 1:14.49 | 2:35.93 | 4:01.00 | 5:21.58 | |||
- | Gabriella Mattsson | 2004 | Höganäs Simsällskap | DNS | ||||||
- | Rebecca Wendel | 2007 | Kristianstads SLS | DSQ | ||||||
Gren 22, 200m Bröstsim Po öppen, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Jacob Olsson | 2006 | Kristianstads SLS | 39.22 | 1:24.65 | 2:08.92 | 2:51.39 | |||
2 | Alexander Ljungdahl | 2006 | Ängelholms Simsällskap | 42.64 | 1:31.62 | 2:20.79 | 3:09.40 | |||
3 | Emil Flodmark | 2006 | Ängelholms Simsällskap | 42.43 | 1:31.76 | 2:22.69 | 3:10.71 | |||
4 | Eimantas Erlandsson | 2003 | Höganäs Simsällskap | 43.25 | 1:32.15 | 2:22.64 | 3:11.62 | |||
5 | Melvin Carlsson | 2005 | Kristianstads SLS | 41.62 | 1:30.58 | 2:22.27 | 3:13.98 | |||
6 | Malte Ljunggren | 2006 | Kristianstads SLS | 44.68 | 1:34.74 | 2:25.74 | 3:14.16 | |||
7 | Sebastian Ljungdahl | 2004 | Ängelholms Simsällskap | 43.83 | 1:33.69 | 2:27.42 | 3:20.26 | |||
8 | Erik Björk | 2007 | Kappsimningsklubben Karpen | 48.74 | 1:43.43 | 2:38.26 | 3:30.52 | |||
9 | Marco Lindström | 2004 | Höganäs Simsällskap | 45.75 | 1:39.35 | 2:36.20 | 3:33.16 | |||
10 | Viljamas Aniulis | 2007 | Klippans Simsällskap | 50.13 | 1:46.76 | 2:45.83 | 3:37.63 | |||
11 | Patrik Eidenhag | 2005 | Ängelholms Simsällskap | 47.04 | 1:45.50 | 2:44.66 | 3:40.12 | |||
12 | Joel Eidenhag | 2007 | Ängelholms Simsällskap | 53.82 | 1:56.50 | 2:59.98 | 4:02.57 | |||
13 | Algot Wassenius | 2006 | Klippans Simsällskap | 1:01.94 | 2:09.18 | 3:18.25 | 4:25.20 | |||
Gren 23, 100m Ryggsim Fli 12-13år, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Leah Ljungerud | 2006 | Ängelholms Simsällskap | 38.83 | 1:20.25 | |||||
2 | Isabella Wahlund | 2006 | Kristianstads SLS | 39.40 | 1:20.80 | |||||
3 | Vicky Luc | 2007 | Kristianstads SLS | 40.13 | 1:22.29 | |||||
4 | Lovisa Sjöholm | 2006 | Klippans Simsällskap | 42.36 | 1:27.88 | |||||
5 | Kajsa Rasmusson | 2006 | Höganäs Simsällskap | 42.47 | 1:29.96 | |||||
6 | Vera Harrysson | 2007 | Ängelholms Simsällskap | 44.22 | 1:31.76 | |||||
7 | Katja Hedin | 2006 | Klippans Simsällskap | 45.26 | 1:32.07 | |||||
8 | Elin Adler | 2006 | Kristianstads SLS | 47.52 | 1:37.93 | |||||
9 | Sofia Svensson | 2007 | Kristianstads SLS | 49.77 | 1:43.02 | |||||
10 | Olivia Lundby | 2007 | Höganäs Simsällskap | 52.90 | 1:48.39 | |||||
11 | Anna Böcker | 2007 | Ängelholms Simsällskap | 53.80 | 1:49.75 | |||||
12 | Ellen Andersson Hjälte | 2006 | Höganäs Simsällskap | 56.42 | 1:54.29 | |||||
13 | Julia Andersson | 2007 | Kappsimningsklubben Karpen | 1:01.40 | 2:02.62 | |||||
14 | Felicia Toft | 2007 | Kappsimningsklubben Karpen | 59.12 | 2:11.08 | |||||
Gren 24, 100m Ryggsim Po 12-13 år, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Jacob Glans | 2006 | Kristianstads SLS | 35.18 | 1:12.87 | |||||
2 | Anton Persson | 2006 | Kappsimningsklubben Karpen | 39.18 | 1:19.60 | |||||
3 | Emil Flodmark | 2006 | Ängelholms Simsällskap | 39.58 | 1:19.83 | |||||
4 | Jacob Olsson | 2006 | Kristianstads SLS | 40.15 | 1:19.86 | |||||
5 | Alexander Ljungdahl | 2006 | Ängelholms Simsällskap | 39.25 | 1:21.74 | |||||
6 | Jonathan Gustafsson | 2006 | Ängelholms Simsällskap | 41.80 | 1:25.42 | |||||
7 | Victor Sandrup | 2007 | Höganäs Simsällskap | 43.64 | 1:29.30 | |||||
8 | Ozzy Melin | 2006 | Kristianstads SLS | 45.06 | 1:33.20 | |||||
9 | Erik Björk | 2007 | Kappsimningsklubben Karpen | 47.70 | 1:37.18 | |||||
10 | Ville Andersson | 2007 | Höganäs Simsällskap | 48.63 | 1:38.14 | |||||
11 | Bam Thorsson | 2007 | Kristianstads SLS | 49.23 | 1:41.00 | |||||
12 | Elias Ljung | 2007 | Höganäs Simsällskap | 50.06 | 1:42.87 | |||||
13 | Maximus Löfberg | 2007 | Kappsimningsklubben Karpen | 48.62 | 1:43.16 | |||||
14 | August Holst Gerløv | 2006 | Höganäs Simsällskap | 51.13 | 1:45.38 | |||||
15 | Martin Johansson | 2006 | Kristianstads SLS | 51.88 | 1:47.07 | |||||
16 | Eddie Eriksson | 2007 | Kristianstads SLS | 53.88 | 1:48.95 | |||||
17 | Lowe Hiljeborn | 2007 | Ängelholms Simsällskap | 55.38 | 1:50.41 | |||||
18 | Algot Wassenius | 2006 | Klippans Simsällskap | 58.46 | 1:59.18 | |||||
19 | Gabriel Andersen | 2007 | Kappsimningsklubben Karpen | 55.65 | 1:59.87 | |||||
20 | Joel Eidenhag | 2007 | Ängelholms Simsällskap | 59.28 | 2:00.85 | |||||
- | Alfred Hansen | 2006 | Kappsimningsklubben Karpen | DNS | ||||||
- | Hamza Alkadi | 2006 | Kappsimningsklubben Karpen | DNS | ||||||
- | Timotheos Ötvös | 2007 | Klippans Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 25, 100m Ryggsim Fli 14 åoä, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Tyra Hjorth | 2005 | Klippans Simsällskap | 38.70 | 1:20.38 | |||||
2 | Elsa Kanth | 2004 | Ängelholms Simsällskap | 39.10 | 1:20.43 | |||||
3 | Emma Widerfors | 2005 | Kristianstads SLS | 39.74 | 1:20.90 | |||||
4 | Alice Tufvesson | 2003 | Höganäs Simsällskap | 38.74 | 1:21.06 | |||||
5 | Lovisa Rohlin | 2004 | S71 | 40.07 | 1:22.17 | |||||
6 | Elly Petersson | 2005 | Kristianstads SLS | 41.22 | 1:24.11 | |||||
7 | Olivia Smith | 2005 | Höganäs Simsällskap | 41.83 | 1:24.32 | |||||
8 | Felicia Zander | 2004 | Ängelholms Simsällskap | 41.03 | 1:24.84 | |||||
9 | Ida Holst Gerløv | 2004 | Höganäs Simsällskap | 41.69 | 1:25.26 | |||||
10 | Gabriella Mattsson | 2004 | Höganäs Simsällskap | 43.15 | 1:25.86 | |||||
11 | Julia Andersson | 2003 | Höganäs Simsällskap | 41.42 | 1:25.87 | |||||
12 | Filippa Molin | 2005 | Kristianstads SLS | 43.25 | 1:27.32 | |||||
13 | Ellie Petersson | 2005 | Kristianstads SLS | 45.94 | 1:32.99 | |||||
14 | Johanna Gustafsson | 2005 | Kristianstads SLS | 46.65 | 1:34.72 | |||||
15 | Telma Birgersson | 2005 | Klippans Simsällskap | 46.41 | 1:35.92 | |||||
16 | Ida Rönnqvist | 2004 | Ängelholms Simsällskap | 48.84 | 1:47.82 | |||||
- | Rebecka Ungureanu | 2004 | S71 | DSQ | ||||||
Gren 26, 100m Ryggsim Po 14 åoä, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Melvin Carlsson | 2005 | Kristianstads SLS | 35.97 | 1:15.26 | |||||
2 | Love Andersson | 2004 | Höganäs Simsällskap | 36.70 | 1:17.52 | |||||
3 | Viggo Winberg | 2002 | Höganäs Simsällskap | 38.62 | 1:20.71 | |||||
4 | Sebastian Ljungdahl | 2004 | Ängelholms Simsällskap | 40.06 | 1:24.30 | |||||
5 | Ludwig Bengtsson | 2004 | Klippans Simsällskap | 41.91 | 1:26.05 | |||||
6 | Marco Lindström | 2004 | Höganäs Simsällskap | 42.50 | 1:26.13 | |||||
7 | Elias Berg | 2005 | Ängelholms Simsällskap | 48.12 | 1:39.51 | |||||
8 | Arvid Olsson | 2005 | Klippans Simsällskap | 48.26 | 1:40.62 | |||||
9 | Patrik Eidenhag | 2005 | Ängelholms Simsällskap | 48.64 | 1:41.33 | |||||
10 | Filip Ljung | 2005 | Höganäs Simsällskap | 50.84 | 1:50.12 | |||||
Gren 27, 4X100m Medley Fli 14åoä, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | Tid | Status | |||
1 | Höganäs Badankor | 2003 | Höganäs Simsällskap | 5:34.12 | ||||||
Gabriella Mattsson | 2004 | 44.94 | 1:29.60 | 1:29.60 | ||||||
Julia Andersson | 2003 | 41.81 | 1:30.73 | 3:00.33 | ||||||
Ida Holst Gerløv | 2004 | 38.62 | 1:24.71 | 4:25.04 | ||||||
Alice Tufvesson | 2003 | 32.22 | 1:09.08 | 5:34.12 | ||||||
2 | Klippans Simsällskap | 2004 | Klippans Simsällskap | 5:41.88 | ||||||
Tyra Hjorth | 2005 | 38.92 | 1:20.56 | 1:20.56 | ||||||
Lovisa Sjöholm | 2006 | 41.22 | 1:27.76 | 2:48.32 | ||||||
Telma Birgersson | 2005 | 42.90 | 1:40.32 | 4:28.64 | ||||||
Ebba Johansson | 2004 | 34.75 | 1:13.24 | 5:41.88 | ||||||
Gren 28, 4X100m Medley Po 14 åoä, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | Tid | Status | |||
1 | Höganäs Badrkrukor | 2004 | Höganäs Simsällskap | 5:19.38 | ||||||
Marco Lindström | 2004 | 41.44 | 1:25.06 | 1:25.06 | ||||||
Love Andersson | 2004 | 38.39 | 1:24.95 | 2:50.01 | ||||||
Theo Andersson | 2004 | 34.58 | 1:19.29 | 4:09.30 | ||||||
Eimantas Erlandsson | 2003 | 32.09 | 1:10.08 | 5:19.38 | ||||||
Gren 29, 400m Frisim Fli öppen, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Felicia Zander | 2004 | Ängelholms Simsällskap | 1:13.53 | 2:36.09 | 3:59.60 | 5:19.05 | |||
2 | Ebba Johansson | 2004 | Klippans Simsällskap | 1:16.22 | 2:42.16 | 4:09.16 | 5:29.95 | |||
3 | Elsa Kanth | 2004 | Ängelholms Simsällskap | 1:14.95 | 2:40.38 | 4:08.12 | 5:30.25 | |||
4 | Rebecka Ungureanu | 2004 | S71 | 1:15.97 | 2:43.08 | 4:10.75 | 5:36.88 | |||
5 | Thea Klemedsson | 2006 | Klippans Simsällskap | 1:22.21 | 2:51.30 | 4:19.78 | 5:41.31 | |||
6 | Gabriella Mattsson | 2004 | Höganäs Simsällskap | 1:22.73 | 2:51.41 | 4:19.75 | 5:44.87 | |||
7 | Klara Harrysson | 2004 | Ängelholms Simsällskap | 1:23.27 | 2:58.12 | 4:32.51 | 5:59.87 | |||
8 | Vera Harrysson | 2007 | Ängelholms Simsällskap | 1:24.12 | 2:58.68 | 4:33.47 | 6:02.14 | |||
9 | Alva Olofsson | 2005 | S71 | 1:33.64 | 3:17.66 | 5:03.35 | 6:45.23 | |||
Gren 30, 400m Frisim Po öppen, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Noah Andersen | 2005 | Ängelholms Simsällskap | 1:09.75 | 2:28.40 | 3:47.28 | 4:59.90 | |||
2 | Malte Ljunggren | 2006 | Kristianstads SLS | 1:11.61 | 2:28.90 | 3:46.55 | 4:59.98 | |||
3 | Jacob Glans | 2006 | Kristianstads SLS | 1:10.68 | 2:28.52 | 3:46.18 | 5:02.40 | |||
4 | Anton Persson | 2006 | Kappsimningsklubben Karpen | 1:13.05 | 2:34.53 | 3:55.90 | 5:14.72 | |||
5 | Alexander Ljungdahl | 2006 | Ängelholms Simsällskap | 1:13.53 | 2:37.40 | 4:02.31 | 5:21.97 | |||
6 | Emil Flodmark | 2006 | Ängelholms Simsällskap | 1:12.39 | 2:36.78 | 4:04.30 | 5:22.22 | |||
7 | Theo Andersson | 2004 | Höganäs Simsällskap | 1:14.21 | 2:37.44 | 4:01.43 | 5:23.98 | |||
8 | Marco Lindström | 2004 | Höganäs Simsällskap | 1:11.96 | 2:36.84 | 4:03.74 | 5:27.53 | |||
9 | Love Andersson | 2004 | Höganäs Simsällskap | 1:15.44 | 2:40.70 | 4:07.80 | 5:28.81 | |||
10 | Ludwig Bengtsson | 2004 | Klippans Simsällskap | 1:17.01 | 2:44.67 | 4:09.78 | 5:30.94 | |||
11 | Eimantas Erlandsson | 2003 | Höganäs Simsällskap | 1:16.39 | 2:43.86 | 4:14.05 | 5:42.42 | |||
12 | Erik Björk | 2007 | Kappsimningsklubben Karpen | 1:26.05 | 2:56.05 | 4:24.37 | 5:50.41 | |||
13 | Victor Sandrup | 2007 | Höganäs Simsällskap | 1:23.26 | 2:53.58 | 4:26.17 | 6:00.63 | |||
14 | Ozzy Melin | 2006 | Kristianstads SLS | 1:27.37 | 3:04.86 | 4:40.49 | 6:08.38 | |||
15 | Algot Wassenius | 2006 | Klippans Simsällskap | 1:42.31 | 3:34.58 | 5:27.84 | 7:11.58 | |||
Gren 31, 50m Bröstsim Fli 10 åoy, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Isabelle Svensson | 2009 | Höganäs Simsällskap | 52.77 | ||||||
2 | Ella Thim | 2009 | Kristianstads SLS | 54.78 | ||||||
2 | Thyra Hopp | 2010 | Kristianstads SLS | 54.78 | ||||||
4 | Billie Åstrand | 2009 | Klippans Simsällskap | 1:02.88 | ||||||
5 | Mikaela Wahlund | 2010 | Kristianstads SLS | 1:07.14 | ||||||
6 | Erica Camper | 2009 | Klippans Simsällskap | 1:09.73 | ||||||
7 | Elin Johansson | 2011 | Klippans Simsällskap | 1:14.56 | ||||||
8 | Ebba Nilsson | 2011 | Klippans Simsällskap | 1:21.10 | ||||||
9 | Nemie Löfberg | 2010 | Kappsimningsklubben Karpen | 1:36.86 | ||||||
Gren 32, 50m Bröstsim Po 10 åoy, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Jacob Björk | 2009 | Höganäs Simsällskap | 53.90 | ||||||
2 | Jakob Bondesson | 2009 | Kristianstads SLS | 1:03.17 | ||||||
- | Olle Ljung | 2011 | Klippans Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 33, 50m Bröstsim Fli 11 år, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Gabriella Ljungdahl | 2008 | Ängelholms Simsällskap | 46.96 | ||||||
2 | Nicole Persson | 2008 | Kristianstads SLS | 50.74 | ||||||
3 | Giada Riva | 2008 | Kristianstads SLS | 52.70 | ||||||
4 | Ellie Nilsson | 2008 | Klippans Simsällskap | 55.82 | ||||||
5 | Sofie Persson | 2008 | Kristianstads SLS | 55.85 | ||||||
6 | Stella Tegestål | 2008 | Höganäs Simsällskap | 58.29 | ||||||
7 | Katarina Paulsson | 2008 | Klippans Simsällskap | 58.86 | ||||||
8 | Saga Johansson | 2008 | Ängelholms Simsällskap | 1:05.08 | ||||||
- | Julia Håkenrund | 2008 | Klippans Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 34, 50m Bröstsim Po 11 år, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Erik Ljung | 2008 | Klippans Simsällskap | 1:03.23 | ||||||
Gren 35, 200m Medley Fli öppen, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Vicky Luc | 2007 | Kristianstads SLS | 36.70 | 1:21.84 | 2:10.50 | 2:48.56 | |||
2 | Elly Petersson | 2005 | Kristianstads SLS | 39.33 | 1:23.51 | 2:12.21 | 2:49.37 | |||
3 | Alice Tufvesson | 2003 | Höganäs Simsällskap | 36.03 | 1:20.71 | 2:12.41 | 2:52.21 | |||
3 | Elsa Kanth | 2004 | Ängelholms Simsällskap | 35.91 | 1:21.73 | 2:13.29 | 2:52.21 | |||
5 | Lovisa Sjöholm | 2006 | Klippans Simsällskap | 37.69 | 1:29.95 | 2:18.40 | 2:57.09 | |||
6 | Julia Andersson | 2003 | Höganäs Simsällskap | 38.44 | 1:24.13 | 2:15.76 | 2:58.59 | |||
7 | Felicia Zander | 2004 | Ängelholms Simsällskap | 38.61 | 1:27.08 | 2:22.45 | 3:01.06 | |||
8 | Tyra Hjorth | 2005 | Klippans Simsällskap | 35.59 | 1:23.89 | 2:21.94 | 3:02.47 | |||
9 | Isabella Wahlund | 2006 | Kristianstads SLS | 37.28 | 1:24.17 | 2:20.87 | 3:03.90 | |||
10 | Ellie Petersson | 2005 | Kristianstads SLS | 39.56 | 1:32.17 | 2:22.56 | 3:03.99 | |||
11 | Olivia Smith | 2005 | Höganäs Simsällskap | 39.08 | 1:29.19 | 2:26.64 | 3:05.00 | |||
12 | Ebba Johansson | 2004 | Klippans Simsällskap | 40.72 | 1:30.75 | 2:26.71 | 3:06.36 | |||
13 | Klara Harrysson | 2004 | Ängelholms Simsällskap | 38.19 | 1:30.64 | 2:25.14 | 3:06.76 | |||
14 | Lovisa Rohlin | 2004 | S71 | 38.30 | 1:24.81 | 2:23.94 | 3:06.93 | |||
15 | Vera Harrysson | 2007 | Ängelholms Simsällskap | 41.37 | 1:30.54 | 2:26.55 | 3:08.41 | |||
16 | Telma Birgersson | 2005 | Klippans Simsällskap | 41.81 | 1:32.49 | 2:30.13 | 3:11.00 | |||
17 | Johanna Gustafsson | 2005 | Kristianstads SLS | 40.80 | 1:34.21 | 2:30.83 | 3:17.41 | |||
18 | Katja Hedin | 2006 | Klippans Simsällskap | 46.08 | 1:38.33 | 2:37.49 | 3:21.36 | |||
19 | Elin Adler | 2006 | Kristianstads SLS | 46.76 | 1:39.97 | 2:37.91 | 3:25.96 | |||
20 | Gabriella Ljungdahl | 2008 | Ängelholms Simsällskap | 48.53 | 1:44.58 | 2:43.32 | 3:33.82 | |||
21 | Anna Böcker | 2007 | Ängelholms Simsällskap | 43.22 | 1:42.18 | 2:45.83 | 3:35.97 | |||
22 | Rebecca Wendel | 2007 | Kristianstads SLS | 1:00.55 | 2:10.91 | 3:15.56 | 4:10.45 | |||
23 | Billie Åstrand | 2009 | Klippans Simsällskap | 58.26 | 2:07.94 | 3:20.86 | 4:19.24 | |||
24 | Julia Andersson | 2007 | Kappsimningsklubben Karpen | 1:00.00 | 2:16.16 | 3:27.88 | 4:26.26 | |||
- | Erica Camper | 2009 | Klippans Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Julia Björk | 2006 | Höganäs Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 36, 200m Medley Po öppen, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Jacob Olsson | 2006 | Kristianstads SLS | 35.16 | 1:19.50 | 2:03.61 | 2:39.01 | |||
2 | Viggo Winberg | 2002 | Höganäs Simsällskap | 32.63 | 1:15.93 | 2:04.54 | 2:43.22 | |||
3 | Noah Andersen | 2005 | Ängelholms Simsällskap | 33.80 | 1:18.55 | 2:06.81 | 2:43.33 | |||
4 | Emil Flodmark | 2006 | Ängelholms Simsällskap | 35.76 | 1:20.30 | 2:08.12 | 2:46.58 | |||
5 | Love Andersson | 2004 | Höganäs Simsällskap | 34.46 | 1:20.26 | 2:07.65 | 2:47.18 | |||
6 | Alexander Ljungdahl | 2006 | Ängelholms Simsällskap | 35.72 | 1:21.82 | 2:11.58 | 2:49.79 | |||
7 | Theo Andersson | 2004 | Höganäs Simsällskap | 32.99 | 1:18.31 | 2:10.00 | 2:52.18 | |||
8 | Anton Persson | 2006 | Kappsimningsklubben Karpen | 35.95 | 1:22.97 | 2:16.68 | 2:54.84 | |||
9 | Sebastian Ljungdahl | 2004 | Ängelholms Simsällskap | 35.14 | 1:23.29 | 2:15.55 | 2:59.80 | |||
10 | Albin Windahl | 2006 | Klippans Simsällskap | 39.64 | 1:29.32 | 2:23.73 | 3:05.79 | |||
11 | Victor Sandrup | 2007 | Höganäs Simsällskap | 41.63 | 1:29.39 | 2:27.42 | 3:11.93 | |||
12 | Jonathan Gustafsson | 2006 | Ängelholms Simsällskap | 42.27 | 1:34.76 | 2:35.48 | 3:17.91 | |||
13 | Ludwig Bengtsson | 2004 | Klippans Simsällskap | 41.68 | 1:31.95 | 2:35.32 | 3:19.30 | |||
14 | Ozzy Melin | 2006 | Kristianstads SLS | 47.82 | 1:40.25 | 2:41.20 | 3:21.72 | |||
15 | Erik Björk | 2007 | Kappsimningsklubben Karpen | 52.02 | 1:46.95 | 2:41.87 | 3:25.94 | |||
16 | Viljamas Aniulis | 2007 | Klippans Simsällskap | 51.36 | 1:50.64 | 2:48.02 | 3:33.57 | |||
17 | Vincent Svensson | 2007 | Höganäs Simsällskap | 49.42 | 1:45.06 | 2:44.63 | 3:37.88 | |||
18 | Ludvig Rohlin | 2006 | Kappsimningsklubben Karpen | 53.15 | 1:53.12 | 3:07.90 | 4:03.91 | |||
- | Martin Johansson | 2006 | Kristianstads SLS | DNS | ||||||
- | Malte Ljunggren | 2006 | Kristianstads SLS | DSQ | ||||||
Gren 37, 100m Bröstsim Fli 12-13år, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Lovisa Sjöholm | 2006 | Klippans Simsällskap | 41.61 | 1:25.76 | |||||
2 | Vicky Luc | 2007 | Kristianstads SLS | 42.00 | 1:26.20 | |||||
3 | Ana Corluka | 2006 | Kristianstads SLS | 45.73 | 1:37.23 | |||||
4 | Thea Klemedsson | 2006 | Klippans Simsällskap | 47.91 | 1:40.34 | |||||
5 | Julia Björk | 2006 | Höganäs Simsällskap | 48.47 | 1:41.81 | |||||
6 | Sofia Svensson | 2007 | Kristianstads SLS | 47.84 | 1:44.57 | |||||
7 | Vera Harrysson | 2007 | Ängelholms Simsällskap | 48.22 | 1:44.73 | |||||
8 | Elin Adler | 2006 | Kristianstads SLS | 48.73 | 1:45.21 | |||||
9 | Katja Hedin | 2006 | Klippans Simsällskap | 50.39 | 1:46.02 | |||||
10 | Anna Böcker | 2007 | Ängelholms Simsällskap | 54.11 | 1:58.18 | |||||
11 | Rebecca Wendel | 2007 | Kristianstads SLS | 1:00.05 | 2:00.04 | |||||
12 | Julia Tegestål | 2006 | Höganäs Simsällskap | 1:02.26 | 2:06.97 | |||||
13 | Noelle Lomvall | 2007 | Klippans Simsällskap | 59.64 | 2:07.79 | |||||
14 | Felicia Toft | 2007 | Kappsimningsklubben Karpen | 1:04.74 | 2:09.68 | |||||
- | Ida Ljung | 2007 | Klippans Simsällskap | DNS | ||||||
- | Julia Andersson | 2007 | Kappsimningsklubben Karpen | DSQ | ||||||
Gren 38, 100m Bröstsim Po 12-13år, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Jacob Olsson | 2006 | Kristianstads SLS | 37.96 | 1:20.28 | |||||
2 | Malte Ljunggren | 2006 | Kristianstads SLS | 40.30 | 1:25.73 | |||||
3 | Emil Flodmark | 2006 | Ängelholms Simsällskap | 41.75 | 1:27.47 | |||||
4 | Alexander Ljungdahl | 2006 | Ängelholms Simsällskap | 42.84 | 1:29.88 | |||||
5 | Anton Persson | 2006 | Kappsimningsklubben Karpen | 44.57 | 1:35.50 | |||||
6 | Albin Windahl | 2006 | Klippans Simsällskap | 46.54 | 1:36.48 | |||||
7 | Viljamas Aniulis | 2007 | Klippans Simsällskap | 46.93 | 1:39.69 | |||||
8 | Erik Björk | 2007 | Kappsimningsklubben Karpen | 47.72 | 1:39.72 | |||||
9 | Ville Andersson | 2007 | Höganäs Simsällskap | 47.56 | 1:40.38 | |||||
10 | Oscar Victor Mendez | 2006 | Ängelholms Simsällskap | 47.35 | 1:42.59 | |||||
11 | Vincent Svensson | 2007 | Höganäs Simsällskap | 49.37 | 1:45.67 | |||||
12 | Joel Eidenhag | 2007 | Ängelholms Simsällskap | 50.61 | 1:47.23 | |||||
13 | Elias Ljung | 2007 | Höganäs Simsällskap | 50.20 | 1:49.36 | |||||
14 | Ozzy Melin | 2006 | Kristianstads SLS | 52.40 | 1:49.92 | |||||
15 | Jonathan Gustafsson | 2006 | Ängelholms Simsällskap | 54.93 | 1:52.22 | |||||
16 | Eddie Eriksson | 2007 | Kristianstads SLS | 54.60 | 1:54.53 | |||||
17 | Bam Thorsson | 2007 | Kristianstads SLS | 56.48 | 1:57.77 | |||||
18 | Maximus Löfberg | 2007 | Kappsimningsklubben Karpen | 56.14 | 2:00.99 | |||||
19 | Lowe Hiljeborn | 2007 | Ängelholms Simsällskap | 59.63 | 2:05.51 | |||||
20 | Algot Wassenius | 2006 | Klippans Simsällskap | 1:01.92 | 2:06.04 | |||||
21 | Ludvig Rohlin | 2006 | Kappsimningsklubben Karpen | 59.46 | 2:09.43 | |||||
- | Martin Johansson | 2006 | Kristianstads SLS | DNS | ||||||
- | Alfred Hansen | 2006 | Kappsimningsklubben Karpen | DSQ | ||||||
- | Gabriel Andersen | 2007 | Kappsimningsklubben Karpen | DSQ | ||||||
Gren 39, 100m Bröstsim Fli 14 åoä, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Elly Petersson | 2005 | Kristianstads SLS | 42.47 | 1:29.62 | |||||
2 | Julia Andersson | 2003 | Höganäs Simsällskap | 42.27 | 1:29.85 | |||||
3 | Alice Tufvesson | 2003 | Höganäs Simsällskap | 43.73 | 1:31.40 | |||||
4 | Elsa Kanth | 2004 | Ängelholms Simsällskap | 44.81 | 1:32.62 | |||||
5 | Ellie Petersson | 2005 | Kristianstads SLS | 45.41 | 1:33.11 | |||||
6 | Klara Harrysson | 2004 | Ängelholms Simsällskap | 45.04 | 1:35.14 | |||||
7 | Rebecka Ungureanu | 2004 | S71 | 45.05 | 1:36.24 | |||||
8 | Ebba Johansson | 2004 | Klippans Simsällskap | 47.80 | 1:39.75 | |||||
9 | Gabriella Mattsson | 2004 | Höganäs Simsällskap | 47.63 | 1:40.46 | |||||
10 | Telma Birgersson | 2005 | Klippans Simsällskap | 49.58 | 1:44.10 | |||||
11 | Tyra Hjorth | 2005 | Klippans Simsällskap | 50.15 | 1:48.25 | |||||
12 | Alva Olofsson | 2005 | S71 | 51.46 | 1:49.88 | |||||
- | Ida Rönnqvist | 2004 | Ängelholms Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 40, 100m Bröstsim Po 14 åoä, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Love Andersson | 2004 | Höganäs Simsällskap | 37.47 | 1:21.34 | |||||
2 | Noah Andersen | 2005 | Ängelholms Simsällskap | 38.78 | 1:22.48 | |||||
3 | Viggo Winberg | 2002 | Höganäs Simsällskap | 39.96 | 1:26.35 | |||||
4 | Eimantas Erlandsson | 2003 | Höganäs Simsällskap | 40.83 | 1:28.14 | |||||
5 | Sebastian Ljungdahl | 2004 | Ängelholms Simsällskap | 41.09 | 1:29.55 | |||||
6 | Marco Lindström | 2004 | Höganäs Simsällskap | 46.07 | 1:40.02 | |||||
7 | Ludwig Bengtsson | 2004 | Klippans Simsällskap | 47.60 | 1:51.20 | |||||
- | Patrik Eidenhag | 2005 | Ängelholms Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 41, 4X100m Frisim Fli 14 åoä, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | Tid | Status | |||
1 | Höganäs Badankor | 2003 | Höganäs Simsällskap | 4:46.06 | ||||||
Alice Tufvesson | 2003 | 33.23 | 1:09.53 | 1:09.53 | ||||||
Gabriella Mattsson | 2004 | 34.98 | 1:13.09 | 2:22.62 | ||||||
Olivia Smith | 2005 | 33.85 | 1:11.36 | 3:33.98 | ||||||
Julia Andersson | 2003 | 32.99 | 1:12.08 | 4:46.06 | ||||||
2 | Klippans Simsällskap | 2004 | Klippans Simsällskap | 5:03.95 | ||||||
Ebba Johansson | 2004 | 35.06 | 1:14.12 | 1:14.12 | ||||||
Tyra Hjorth | 2005 | 34.48 | 1:12.61 | 2:26.73 | ||||||
Telma Birgersson | 2005 | 35.16 | 1:16.50 | 3:43.23 | ||||||
Katja Hedin | 2006 | 37.43 | 1:20.72 | 5:03.95 | ||||||
Gren 43, 200m Fjärilsim Fli öppen, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Elsa Kanth | 2004 | Ängelholms Simsällskap | 38.63 | 1:26.54 | 2:14.92 | 3:02.11 | |||
2 | Ida Holst Gerløv | 2004 | Höganäs Simsällskap | 39.71 | 1:28.18 | 2:19.11 | 3:06.72 | |||
3 | Felicia Zander | 2004 | Ängelholms Simsällskap | 39.39 | 1:26.78 | 2:18.15 | 3:06.89 | |||
Gren 44, 200m Fjärilsim Po öppen, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Jacob Glans | 2006 | Kristianstads SLS | 35.00 | 1:15.41 | 1:58.38 | 2:44.94 | |||
2 | Theo Andersson | 2004 | Höganäs Simsällskap | 37.04 | 1:21.00 | 2:10.33 | 3:02.74 | |||
Gren 45, 50m Frisim Fli 10åoy, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Ella Thim | 2009 | Kristianstads SLS | 39.35 | ||||||
2 | Elin Kugg | 2010 | Ängelholms Simsällskap | 39.68 | ||||||
3 | Isabelle Svensson | 2009 | Höganäs Simsällskap | 43.53 | ||||||
4 | Thyra Hopp | 2010 | Kristianstads SLS | 45.34 | ||||||
5 | Billie Åstrand | 2009 | Klippans Simsällskap | 48.01 | ||||||
6 | Stella Kax | 2009 | Kappsimningsklubben Karpen | 50.03 | ||||||
7 | Erica Camper | 2009 | Klippans Simsällskap | 54.62 | ||||||
8 | Elin Johansson | 2011 | Klippans Simsällskap | 55.59 | ||||||
9 | Mikaela Wahlund | 2010 | Kristianstads SLS | 58.31 | ||||||
10 | Maximilia Vuokivi | 2011 | Klippans Simsällskap | 1:06.41 | ||||||
11 | Ebba Nilsson | 2011 | Klippans Simsällskap | 1:11.03 | ||||||
12 | Nemie Löfberg | 2010 | Kappsimningsklubben Karpen | 1:14.44 | ||||||
Gren 46, 50m Frisim Po 10åoy, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Jakob Bondesson | 2009 | Kristianstads SLS | 43.57 | ||||||
2 | Jacob Björk | 2009 | Höganäs Simsällskap | 44.55 | ||||||
3 | Olle Ljung | 2011 | Klippans Simsällskap | 1:04.14 | ||||||
- | Andree Kidbro | 2009 | Kappsimningsklubben Karpen | DNS | ||||||
Gren 47, 50m Frisim Fli 11 år, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Nicole Persson | 2008 | Kristianstads SLS | 38.81 | ||||||
2 | Gabriella Ljungdahl | 2008 | Ängelholms Simsällskap | 38.87 | ||||||
3 | Sofie Persson | 2008 | Kristianstads SLS | 41.53 | ||||||
4 | Giada Riva | 2008 | Kristianstads SLS | 42.52 | ||||||
5 | Katarina Paulsson | 2008 | Klippans Simsällskap | 43.07 | ||||||
6 | Ellie Nilsson | 2008 | Klippans Simsällskap | 43.95 | ||||||
7 | Saga Johansson | 2008 | Ängelholms Simsällskap | 44.75 | ||||||
Gren 48, 50m Frisim Po 11 år, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Erik Ljung | 2008 | Klippans Simsällskap | 57.82 | ||||||
Gren 49, 100m Frisim Fli 12-13år, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Lovisa Sjöholm | 2006 | Klippans Simsällskap | 33.94 | 1:10.50 | |||||
2 | Vicky Luc | 2007 | Kristianstads SLS | 34.50 | 1:10.78 | |||||
3 | Isabella Wahlund | 2006 | Kristianstads SLS | 33.78 | 1:11.13 | |||||
4 | Thea Klemedsson | 2006 | Klippans Simsällskap | 34.79 | 1:12.59 | |||||
5 | Ana Corluka | 2006 | Kristianstads SLS | 34.42 | 1:13.24 | |||||
6 | Kajsa Rasmusson | 2006 | Höganäs Simsällskap | 34.84 | 1:14.55 | |||||
7 | Julia Björk | 2006 | Höganäs Simsällskap | 37.08 | 1:16.25 | |||||
8 | Vera Harrysson | 2007 | Ängelholms Simsällskap | 36.88 | 1:17.72 | |||||
9 | Katja Hedin | 2006 | Klippans Simsällskap | 37.69 | 1:19.34 | |||||
10 | Sofia Svensson | 2007 | Kristianstads SLS | 37.31 | 1:19.75 | |||||
11 | Elin Adler | 2006 | Kristianstads SLS | 37.96 | 1:21.80 | |||||
12 | Anna Böcker | 2007 | Ängelholms Simsällskap | 42.43 | 1:31.69 | |||||
13 | Rebecca Wendel | 2007 | Kristianstads SLS | 47.76 | 1:40.68 | |||||
14 | Julia Andersson | 2007 | Kappsimningsklubben Karpen | 48.94 | 1:42.78 | |||||
15 | Noelle Lomvall | 2007 | Klippans Simsällskap | 46.45 | 1:48.18 | |||||
16 | Felicia Toft | 2007 | Kappsimningsklubben Karpen | 1:05.09 | 2:09.19 | |||||
Gren 50, 100m Frisim Po 12-13 år, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Jacob Olsson | 2006 | Kristianstads SLS | 32.19 | 1:05.56 | |||||
2 | Alexander Ljungdahl | 2006 | Ängelholms Simsällskap | 31.00 | 1:07.11 | |||||
3 | Anton Persson | 2006 | Kappsimningsklubben Karpen | 32.33 | 1:08.88 | |||||
4 | Albin Windahl | 2006 | Klippans Simsällskap | 33.89 | 1:12.89 | |||||
5 | Jonathan Gustafsson | 2006 | Ängelholms Simsällskap | 34.86 | 1:14.61 | |||||
6 | Erik Björk | 2007 | Kappsimningsklubben Karpen | 36.41 | 1:14.96 | |||||
7 | Victor Sandrup | 2007 | Höganäs Simsällskap | 37.09 | 1:16.00 | |||||
8 | Ville Andersson | 2007 | Höganäs Simsällskap | 38.13 | 1:19.01 | |||||
9 | Viljamas Aniulis | 2007 | Klippans Simsällskap | 38.55 | 1:19.57 | |||||
10 | Oscar Victor Mendez | 2006 | Ängelholms Simsällskap | 36.85 | 1:22.57 | |||||
11 | Elias Ljung | 2007 | Höganäs Simsällskap | 39.77 | 1:24.21 | |||||
12 | August Holst Gerløv | 2006 | Höganäs Simsällskap | 39.82 | 1:25.47 | |||||
13 | Bam Thorsson | 2007 | Kristianstads SLS | 41.93 | 1:27.41 | |||||
14 | Vincent Svensson | 2007 | Höganäs Simsällskap | 40.85 | 1:29.51 | |||||
15 | Maximus Löfberg | 2007 | Kappsimningsklubben Karpen | 41.35 | 1:32.00 | |||||
16 | Ludvig Rohlin | 2006 | Kappsimningsklubben Karpen | 40.70 | 1:32.20 | |||||
17 | Lowe Hiljeborn | 2007 | Ängelholms Simsällskap | 44.53 | 1:32.78 | |||||
18 | Algot Wassenius | 2006 | Klippans Simsällskap | 44.99 | 1:34.22 | |||||
19 | Gabriel Andersen | 2007 | Kappsimningsklubben Karpen | 44.67 | 1:34.60 | |||||
20 | Eddie Eriksson | 2007 | Kristianstads SLS | 45.05 | 1:37.03 | |||||
21 | Joel Eidenhag | 2007 | Ängelholms Simsällskap | 45.77 | 1:37.46 | |||||
22 | Alfred Hansen | 2006 | Kappsimningsklubben Karpen | 50.83 | 1:48.04 | |||||
- | Karl Kidbro | 2007 | Kappsimningsklubben Karpen | DNS | ||||||
Gren 51, 100m Frisim Fli 14 åoä, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Alice Tufvesson | 2003 | Höganäs Simsällskap | 32.52 | 1:07.19 | |||||
2 | Felicia Zander | 2004 | Ängelholms Simsällskap | 32.67 | 1:08.01 | |||||
3 | Rebecka Ungureanu | 2004 | S71 | 33.32 | 1:08.34 | |||||
4 | Elsa Kanth | 2004 | Ängelholms Simsällskap | 32.83 | 1:09.00 | |||||
5 | Elly Petersson | 2005 | Kristianstads SLS | 33.46 | 1:09.48 | |||||
6 | Ida Holst Gerløv | 2004 | Höganäs Simsällskap | 33.23 | 1:09.66 | |||||
7 | Julia Andersson | 2003 | Höganäs Simsällskap | 33.34 | 1:10.84 | |||||
8 | Olivia Smith | 2005 | Höganäs Simsällskap | 34.88 | 1:11.44 | |||||
9 | Tyra Hjorth | 2005 | Klippans Simsällskap | 34.69 | 1:11.48 | |||||
10 | Ebba Johansson | 2004 | Klippans Simsällskap | 34.78 | 1:12.21 | |||||
11 | Lovisa Rohlin | 2004 | S71 | 34.51 | 1:12.34 | |||||
12 | Gabriella Mattsson | 2004 | Höganäs Simsällskap | 36.16 | 1:14.20 | |||||
13 | Telma Birgersson | 2005 | Klippans Simsällskap | 35.92 | 1:15.92 | |||||
14 | Johanna Gustafsson | 2005 | Kristianstads SLS | 37.72 | 1:20.21 | |||||
15 | Turid Bendz | 2004 | Höganäs Simsällskap | 38.41 | 1:21.20 | |||||
16 | Alva Olofsson | 2005 | S71 | 41.68 | 1:28.48 | |||||
17 | Ida Rönnqvist | 2004 | Ängelholms Simsällskap | 43.99 | 1:43.76 | |||||
Gren 52, 100m Frisim Po 14 åoä, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Noah Andersen | 2005 | Ängelholms Simsällskap | 29.56 | 1:02.37 | |||||
2 | Theo Andersson | 2004 | Höganäs Simsällskap | 31.10 | 1:05.75 | |||||
3 | Love Andersson | 2004 | Höganäs Simsällskap | 31.31 | 1:07.15 | |||||
4 | Liam Lesmac | 2003 | Kappsimningsklubben Karpen | 30.27 | 1:08.93 | |||||
5 | Sebastian Ljungdahl | 2004 | Ängelholms Simsällskap | 31.68 | 1:09.95 | |||||
6 | Marco Lindström | 2004 | Höganäs Simsällskap | 33.11 | 1:10.49 | |||||
7 | Elias Berg | 2005 | Ängelholms Simsällskap | 33.69 | 1:11.23 | |||||
8 | Axel Jellbom | 2004 | Kappsimningsklubben Karpen | 34.23 | 1:15.86 | |||||
9 | Patrik Eidenhag | 2005 | Ängelholms Simsällskap | 35.94 | 1:15.96 | |||||
10 | Filip Ljung | 2005 | Höganäs Simsällskap | 41.70 | 1:31.98 | |||||
Gren 54, 4X100m Medley Po 13 åoy, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | Tid | Status | |||
1 | Höganäs Guppisar | 2007 | Höganäs Simsällskap | 6:11.24 | ||||||
Ville Andersson | 2007 | 46.81 | 1:37.09 | 1:37.09 | ||||||
Vincent Svensson | 2007 | 49.09 | 1:44.76 | 3:21.85 | ||||||
Victor Sandrup | 2007 | 42.65 | 1:31.11 | 4:52.96 | ||||||
Elias Ljung | 2007 | 38.30 | 1:18.28 | 6:11.24 | ||||||
2 | Karpen Killar | 2006 | Kappsimningsklubben Karpen | 6:13.43 | ||||||
Ludvig Rohlin | 2006 | 51.11 | 1:49.49 | 1:49.49 | ||||||
Erik Björk | 2007 | 45.26 | 1:35.79 | 3:25.28 | ||||||
Anton Persson | 2006 | 35.55 | 1:19.77 | 4:45.05 | ||||||
Maximus Löfberg | 2007 | 41.58 | 1:28.38 | 6:13.43 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 02 juni 2019 |
Licensierad till: Kappsimningsklubben Karpen | Utskriftstid | 16:22 |